badania medyczne

Powiększanie ust. Jakie są przeciwskazania. Metody powiększania ust.

Zobacz następne

Powiększanie ust

clock 16 czerwca 2021 useremm8

star star rectangle ellipse

Powiększanie ust to popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Stanowi on idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie są zadowolone z ich naturalnego kształtu lub kolorytu. Dzięki takiemu zabiegowi można zarówno powiększyć zbyt wąskie wargi, jak i odbudować czerwień wargową, redukując widoczność rozmycia konturu ust, wyeliminować dysproporcje między górną i dolną wargą, pozbyć się asymetrii widocznej w budowie jednej z warg, odżywić usta, nadając im objętości oraz zlikwidować oznaki odwodnienia, takie jak chociażby utrata jędrności. Powiększanie ust pozwala dokonać subtelnej korekty wyglądu. Efektem tego jest wzrost samooceny pacjentki i odzyskanie przez nią pewności siebie. Przeciwwskazaniami do powiększania ust są: ciąża, karmienie piersią, dolegliwości autoimmunologiczne, choroby nowotworowe oraz infekcje, takie jak grypa czy opryszczka. Przed wykonaniem powiększania ust niezbędna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. W czasie wizyty dokonuje on oceny stanu ust pacjentki i dobiera najlepszą metodę. Obejmować może ona zastosowanie kwasu hialuronowego lub karboksymetylocelulozy czy komórek tłuszczowych pacjenta. Pierwsza z wymienionych metod jest zdecydowanie najpopularniejsza. Jej efektem są pełne, jędrne, a jednocześnie naturalne usta. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego należy powtarzać co około 6 miesięcy. Jak podkreślają specjaliści, efekty działań ten substancji są widoczne dłużej po każdej kolejnej wizycie. Tuż po zabiegu wystąpić może delikatny obrzęk ust i pojawić mogą się niewielkie krwiaki. Objawy te ustępują jednak po kilku dniach. Jeżeli niepokojący stan się przedłuża, niezbędna jest konsultacja z osobą wykonującą zabieg. Usta powiększyć można również wykorzystując do tego celu komórki tłuszczowe pacjenta, które to pobierane są z wykorzystaniem liposukcji strzykawkowej. Zabieg tego typu jest nieco zbliżony do tego z użyciem kwasu hialuronowego, lecz stopień jego skomplikowania jest znacznie większy. Pierwszy etap stanowi pobranie komórek tłuszczowych z ud lub tak zwanych boczków przy pomocy bardzo cienkiej igły. Następnie, te najstarsze, uszkodzone są odfiltrowywane, tak aby pozostał wyłącznie materiał młody, który jest bogaty w komórki macierzyste. Przygotowany w ten sposób preparat jest ostrożnie, precyzyjnie wstrzykiwany. Największą jego część aplikuje się w dolną wargę oraz środkową część ust. Zabieg, jakim jest powiększanie ust własnym tłuszczem niesie ze sobą bardzo niskie ryzyko narażenia pacjentki na wystąpienie reakcji alergicznej. Związane jest to z tym, że w jego trakcie wykorzystywana jest naturalna tkanka pochodząca z organizmu. Rekonwalescencja trwa krótko i nie jest w żaden sposób uciążliwa. Możliwe skutki uboczne, jakie mogą wystąpić po zabiegu to: zsinienie warg, obrzęk ust oraz krótkotrwałe zaburzenia czucia. Najczęściej mijają one po upływie 7 dni. Przez 3 tygodnie od zabiegu należy unikać długotrwałego przebywania na słońcu.

rectangle

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Assumenda enim, perferendis voluptatibus unde laboriosam voluptatem amet neque quas harum nam beatae minus repudiandae autem quae a consectetur impedit molestias pariatur.

komentarze

Komentarze do artykułu

Dodaj komentarz

artykuły

Zobacz podobne artykuły

Jak powiększyć piersi

Jak powiększyć piersi

Krągłe, jędrne piersi to marzenie każdej kobiety. Panie, które nie są zadowolone z wyglądu swojego biustu, zdecydować…

clock 4 lutego 2021

Jak powiększyć piersi

Krągłe, jędrne piersi to marzenie każdej kobiety. Panie, które nie są zadowolone z wyglądu swojego biustu, zdecydować mogą się na zabieg jego powiększenia. Z jakiego rodzaju metodami możemy mieć do czynienia? Powiększanie piersi implantami Na czym polega tego typu zabieg powiększania piersi? Powłoka implantów składa się ze wzmocnionego elastomeru, który ma na celu zwiększyć wytrzymałość […]

clock 4 lutego 2021

Czytaj dalej