badania medyczne

Taśmy do biustu

Zobacz następne

Taśmy do biustu

clock 7 kwietnia 2022 useremm8

star star rectangle ellipse

Taśma do biustu to niezwykle praktyczne akcesorium, które znakomicie sprawdza się w przypadku ubrań z głębokim dekoltem lub odkrytymi plecami. Jak wygląda? Jak przygotować skórę do jej użycia? W jaki sposób należy aplikować taką taśmę? Odpowiedzi na te inne pytania z nią związane przynosi poniższy wpis. Czym jest tytułowa taśma do biustu? Mianem tym określa się taśmę lub plastry modelujące piersi, które wykorzystuje się w przypadku odzieży z dużym dekoltem lub takich, które eksponują plecy. Tego typu akcesoria stanowią doskonałą alternatywę dla biustonoszy bez ramiączek lub staników samonośnych. Dzięki taśmie, piersi są odpowiednio przytrzymywane i estetycznie się prezentują. Nie trzeba się tu obawiać o wystające spod ubrań niepożądane fragmenty bielizny. W jaki sposób należy przygotować skórę do aplikacji taśmy do biustu? W pierwszej kolejności wykonujemy test alergologiczny. W tym celu, odcinamy mały fragment taśmy, przyklejamy ją do klatki piersiowej, zostawiamy na 24 godziny i obserwujemy reakcję skóry. Po upływie wyznaczonego czasu, delikatnie odklejamy od skóry kawałek taśmy. Jeżeli nie znajdują się na niej żadne niepokojące zmiany, to znak, że można przejść do nakładania tejpu. Pierwszy etap stanowi dokładne oczyszczenie skóry i wytarcie jej do sucha. Jedynie wówczas klej będzie stanie zachować swoją przyczepność. W dniu, w którym nakładana będzie taśma do biustu, nie należy stosować tłustych mydeł, żeli pod prysznic, balsamów czy olejków. Kosmetyki tego typu sprawią bowiem, że taśma nie będzie się trzymała skóry. Warto tutaj także zdawać sobie sprawę z tego, iż ludzkie ciało wydziela sebum mogące zaburzyć właściwości przyczepne kleju wchodzącego w skład tejpu. Jak pozbyć się tego problemu? To bardzo proste! Jedyne, co należy zrobić, to bezpośrednio przed aplikacją przetrzeć biust przy pomocy wacika nasączonego spirytusem salicylowym, który skutecznie odtłuści skórę. Rozwiązanie to najlepiej sprawdza się w przypadku skóry tłustej. Nie znajdzie ono natomiast zastosowania u posiadaczek skóry suchej, wrażliwej oraz ze skłonnością do podrażnień. Taśmy do biustu można używać na wiele różnych sposobów, w zależności od stroju i osobistych potrzeb. Stosując ją, warto pamiętać o poniższych wskazówkach:

  • Taśma do biustu jest produktem jednorazowego użytku. Po jej naklejeniu na skórę nie należy dokonywać jakichkolwiek poprawek. Za drugim razem nie przyklei się ona tak samo mocno, co wynika z tego, że tworzący ją klej znajduje się już na ciele.
  • Im większe i cięższe piersi, tym więcej taśmy należy zużyć na jedną aplikację, by móc je skutecznie podtrzymać.
  • Tejp do biustu się rozciąga, a co za tym idzie — nie ma konieczności ucinania zbyt długich jego kawałków.
  • Przed aplikacją taśmy, na skutki warto nałożyć specjalne osłonki, które skutecznie ochronią je przed podrażnieniami.
Oklejanie biustu taśmą zaczyna się od podklejania piersi od dołu, lekko ją przytrzymując. Następne fragmenty aplikujemy równolegle do pierwszego fragmentu.

rectangle

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Assumenda enim, perferendis voluptatibus unde laboriosam voluptatem amet neque quas harum nam beatae minus repudiandae autem quae a consectetur impedit molestias pariatur.

rectangle
komentarze

Komentarze do artykułu

2 komentarze do “Taśmy do biustu

Dodaj komentarz