Jak powiększyć piersi
Kategorie:

Jak powiększyć piersi

Avatar
Opublikowane przez emm8

Krągłe, jędrne piersi to marzenie każdej kobiety. Panie, które nie są zadowolone z wyglądu swojego biustu, zdecydować mogą się na zabieg jego powiększenia. Z jakiego rodzaju metodami możemy mieć do czynienia?

Powiększanie piersi implantami

Na czym polega tego typu zabieg powiększania piersi? Powłoka implantów składa się ze wzmocnionego elastomeru, który ma na celu zwiększyć wytrzymałość konstrukcji. Dodatkowo, pełni ona funkcję bariery dla substancji wypełniającej. Jeżeli chodzi o rodzaj wypełnienia, do czynienia możemy mieć z żelem silikonowym oraz solą fizjologiczną. Pierwsze z nich cieszy się największą popularnością. Jeżeli chodzi natomiast o wypełnienie drugiego typu, zawiera ona 0,9% roztwór wodny chlorku sodu. Jest on obojętny dla organizmu, lecz wiąże się z większym ryzykiem wycieku i szybkiego wchłonięcia soli fizjologicznej przez organizm. Implanty podzielić można także ze względu na kształt. Do wyboru mamy anatomiczne oraz okrągłe. Pierwsze z nich są wyprofilowanymi protezami poszerzającymi się ku dołowi. Najczęściej przybierają one postać zbliżoną do kropli. Ich główną zaletą jest to, że dobrze dopasowują się do sylwetki, a piersi po ich zastosowaniu prezentują się naturalnie. Ich górna część jest subtelniejsza, dolna — nieco pełniejsza. Takie implanty przeważnie są wypełnione żelem silikonowym, który skutecznie zwiększa bezpieczeństwo protez i z łatwością powraca do pierwotnego kształtu. Co do implantów okrągłych, są one bardziej symetryczne i pozwalają uzyskać wrażenie podniesionego, pełnego biustu.

Powiększanie piersi tłuszczem

Druga z dostępnych metod powiększania biustu opiera się o przeszczepienie żywych komórek tłuszczowych pozyskanych od pacjenta, które pobiera się z tak zwanych depozytów tłuszczowych — ud czy pośladków. Po odwirowaniu, są one aplikowane w okolice gruczołu piersiowego. Zabieg jest wykonywany na sali operacyjnej lub zabiegowej. Komórki tłuszczowe aplikuje się tu do piersi przy pomocy strzykawek oraz specjalnych kaniul. Nieuszkodzone, żywe komórki tłuszczowej najczęściej przyjmują się w ukrwionych tkankach i ulegają włączeniu do lokalnych procesów metabolicznych. Sporą zaletą powiększenia biustu tłuszczem jest krótszy niż w przypadku opisanej powyżej metody czas rekonwalescencji oraz mniejsza bolesność. Po zabiegu, chirurg może zalecić noszenie bielizny uciskowej lub biustonosza modelującego. Dodatkowo, pacjentka powinna chronić piersi przed ekspozycją na wysokie i niskie temperatury oraz urazami mechanicznymi.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym to innowacyjna, mało inwazyjna metoda, która wiąże się z krótkim okresem rekonwalescencji. Jest ona także bezpieczna. Kwas hialuronowy jest bowiem substancją naturalnie występującą w tkankach i dobrze tolerowaną przez organizm. Preparat jest tutaj wprowadzany pod gruczoł i mięsień piersiowy przy pomocy kaniuli. Po upływie około 9 — 12 miesięcy, wypełniacz ulega wchłonięciu.

3 komentarze do “Jak powiększyć piersi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *