Powiększanie ust
Kategorie:

Powiększanie ust. Jakie są przeciwskazania. Metody powiększania ust.

Avatar
Opublikowane przez emm8

Powiększanie ust to popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Stanowi on idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie są zadowolone z ich naturalnego kształtu lub kolorytu.

Dzięki takiemu zabiegowi można zarówno powiększyć zbyt wąskie wargi, jak i odbudować czerwień wargową, redukując widoczność rozmycia konturu ust, wyeliminować dysproporcje między górną i dolną wargą, pozbyć się asymetrii widocznej w budowie jednej z warg, odżywić usta, nadając im objętości oraz zlikwidować oznaki odwodnienia, takie jak chociażby utrata jędrności. Powiększanie ust pozwala dokonać subtelnej korekty wyglądu. Efektem tego jest wzrost samooceny pacjentki i odzyskanie przez nią pewności siebie.

Przeciwwskazaniami do powiększania ust są: ciąża, karmienie piersią, dolegliwości autoimmunologiczne, choroby nowotworowe oraz infekcje, takie jak grypa czy opryszczka.

Przed wykonaniem powiększania ust niezbędna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. W czasie wizyty dokonuje on oceny stanu ust pacjentki i dobiera najlepszą metodę. Obejmować może ona zastosowanie kwasu hialuronowego lub karboksymetylocelulozy czy komórek tłuszczowych pacjenta.

Pierwsza z wymienionych metod jest zdecydowanie najpopularniejsza. Jej efektem są pełne, jędrne, a jednocześnie naturalne usta. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego należy powtarzać co około 6 miesięcy. Jak podkreślają specjaliści, efekty działań ten substancji są widoczne dłużej po każdej kolejnej wizycie. Tuż po zabiegu wystąpić może delikatny obrzęk ust i pojawić mogą się niewielkie krwiaki. Objawy te ustępują jednak po kilku dniach. Jeżeli niepokojący stan się przedłuża, niezbędna jest konsultacja z osobą wykonującą zabieg.

Usta powiększyć można również wykorzystując do tego celu komórki tłuszczowe pacjenta, które to pobierane są z wykorzystaniem liposukcji strzykawkowej. Zabieg tego typu jest nieco zbliżony do tego z użyciem kwasu hialuronowego, lecz stopień jego skomplikowania jest znacznie większy. Pierwszy etap stanowi pobranie komórek tłuszczowych z ud lub tak zwanych boczków przy pomocy bardzo cienkiej igły. Następnie, te najstarsze, uszkodzone są odfiltrowywane, tak aby pozostał wyłącznie materiał młody, który jest bogaty w komórki macierzyste. Przygotowany w ten sposób preparat jest ostrożnie, precyzyjnie wstrzykiwany. Największą jego część aplikuje się w dolną wargę oraz środkową część ust. Zabieg, jakim jest powiększanie ust własnym tłuszczem niesie ze sobą bardzo niskie ryzyko narażenia pacjentki na wystąpienie reakcji alergicznej. Związane jest to z tym, że w jego trakcie wykorzystywana jest naturalna tkanka pochodząca z organizmu. Rekonwalescencja trwa krótko i nie jest w żaden sposób uciążliwa. Możliwe skutki uboczne, jakie mogą wystąpić po zabiegu to: zsinienie warg, obrzęk ust oraz krótkotrwałe zaburzenia czucia. Najczęściej mijają one po upływie 7 dni. Przez 3 tygodnie od zabiegu należy unikać długotrwałego przebywania na słońcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *