badania medyczne

Waginoplastyka co to za zabieg?

Zobacz następne

Waginoplastyka co to za zabieg

clock 29 czerwca 2020 useremm8

star star rectangle ellipse

Waginoplastyka, inaczej plastyka pochwy, to popularny zabieg z zakresu ginekologii estetycznej. Najcześciej jest on wykonywany u kobiet, u których na skutek porodu doszło do zniekształcenia lub nienaturalnego rozszerzenia wejścia do pochwy (stanowi ono efekt nacięcia lub rozerwania krocza). Rozciągnięcie tkanek prowadzi do szeregu przykrych dolegliwości, takich jak suchość pochwy czy dyskomfort w czasie uprawiania seksu. Zabieg, jakim jest waginoplastyka umożliwia powtórne uzyskanie właściwego rozmiaru wejścia do pochwy, a co za tym idzie — przyjemności z życia intymnego. Jak przygotować się do zabiegu, jakim jest waginoplastyka? Pierwszy krok to umówienie się na konsultację do lekarza ginekologii plastycznej. Oceni on konkretny przypadek i wyjaśni, jak krok po kroku będzie przebiegała operacja. Ustali on również jej termin, który musi nastąpić w okresie powyżej 2 tygodni przed kolejną miesiączką. Przed wykonaniem zabiegu plastyki pochwy, pacjentka powinna wyleczyć wszystkie infekcje intymne oraz wykonać zlecone przez lekarza badania. Są nimi: wymaz pochwy wraz z antybiogramem, cytologia, morfologia krwi, badania układu krzepnięcia INR i APTT, badanie TSH, badania na obecność wirusa HIV i HCV oraz badanie HBs antygen. Jeżeli wymienione powyżej badania nie wykryją jakichkowiek przeciwwskazań, zabieg waginoplastyki jest wykonywany w ustalonym terminie. Przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Trwa on około 60 — 90 minut. Zabieg plastyki pochwy opiera się o nacięcie ściany pochwy, usunięcie nadmiaru rozciągniętej tkanki i zaszyciu rany przy pomocy specjalnych, szybko rozpuszczalnych szwów. Dzięki temu rana goi się szybko oraz sprawnie. Po zabiegu pochwa staje się wyraźnie węższa. Gdy zabieg został przeprowadzony w sposób prawidłowy, zniknąć powinny przykre dolegliwości, takie jak dyskomfort podczas zbliżenia, uczucie suchości pochwy czy infekcje intymnej. Jak wygląda rekonwalescencja po waginoplastyce? Przez okres minimum 6 tygodni unikać powinno się kąpieli w wannie i basenie. Zaleca się delikatne mycie okolic intymnych pod prysznicem, regularne dezynfekowanie rany oraz zaniechanie współżycia na czas jej gojenia się. W sytuacji, w której zabieg wykonuje się na tkance, która nie jest mocno rozciągnięta, istnieje możliwość skorzystania z laserowej metody obkurczania pochwy. Polega ona na tym, że wiązka lasera wywołuje proces odbudowy kolagenu w błonie śluzowej pochwy oraz narządów rodnych i obkurcza kolagen wypełniający tkanki narządów. Laserowe obkurczanie pochwy umożliwia poprawę jędrności ścianek pochwy w sposób nieinwazyjny. Rekonwalescencja po takim zabiegu trwa około 7 dni. Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu waginoplastyki? Nie należy go wykonywać u pacjentek, u których stwierdzono zaburzenia krzepnięcia krwi, cierpiących na nowotwory i przewlekłe choroby mogące utrudniać gojenie się tkanek oraz w okresie planowania ciąży lub w sytuacji jej potwierdzenia.

rectangle

Lorem ipsum dolor, sit amet consectetur adipisicing elit. Assumenda enim, perferendis voluptatibus unde laboriosam voluptatem amet neque quas harum nam beatae minus repudiandae autem quae a consectetur impedit molestias pariatur.

komentarze

Komentarze do artykułu

Dodaj komentarz

artykuły

Zobacz podobne artykuły

Hymenoplastyka - rekonstrukcja błony dziewiczej

Hymenoplastyka – rekonstrukcja błony dziewiczej

Hymenoplastyka to zabieg odtworzenia błony dziewiczej, który polega na zszyciu skóry, jaka pozostała po pierwszym jej przebiciu.…

clock 29 września 2020

Hymenoplastyka – rekonstrukcja błony dziewiczej

Hymenoplastyka to zabieg odtworzenia błony dziewiczej, który polega na zszyciu skóry, jaka pozostała po pierwszym jej przebiciu. Motywacje do jego wykonania mogą być różne — od kwestii religijnych, po chęć ponownego przeżycia „pierwszego razu”. Jak przebiega hymenoplastyka? W jaki sposób przygotować się do zabiegu rekonstrukcji błony dziewiczej?

clock 29 września 2020

Czytaj dalej
Labioplastyka co to jest

Labioplastyka co to jest

Labioplastyka to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, który w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością. Skierowany…

clock 11 lipca 2020

Labioplastyka co to jest

Labioplastyka to zabieg z zakresu ginekologii estetycznej, który w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością. Skierowany jest on do kobiet, którym zależy na korekcie wyglądu ich warg sromowych. Na czym dokładnie polega labioplastyka.

clock 11 lipca 2020

Czytaj dalej